Schody przemysłowe są zazwyczaj zbudowane ze stali winnym być one odporne na korozję, warunki atmosferyczne. Schody przemysłowe mogą występować wewnątrz mieszkań, lecz jednocześnie na zewnątrz. Muszą być one zaprojektowane według określonych norm prawa budowlanego. Mogą one być traktowane też jako schody antypoślizgowe, jeśli są na zewnątrz budynku, dlatego nie zobaczymy na nich produktów śliskich jak płytki. Stopnie antypoślizgowe mogą być pokryte specjalnym materiałem, które choćby w ciągu śniegu nie stają się niebezpieczne. Schody przemysłowe https://indasto.com/pokaz-produkt/schody/12 muszą mieć korzystną wysokość stopni od 14 do 19 cm, oraz ich wielkość nie winna być większa nic 32 cm. Działa to poniekąd na komfort używania i w pewnym| względzie na bezpieczeństwo. Schody przemysłowe powinny mieć bieg o szerokości 120 cm. Nie winnym on przekraczać 17 schodów w pojedynczym kierunku. Stopnie antypoślizgowe są na schodach winnym być pokryte produktem, oznaczonym R oraz liczbą od 9 do 13. Im wyższa wartość danego współczynnika, tym większa pewność, że podczas śniegu nie staną się one niebezpieczne i nie sprawimy sobie na nich krzywdy. Schody antypoślizgowe wykorzystywane są nie jedynie jako schody przemysłowe. W wielu apartamentach tarasy wykonane są z płytek w ciągu opadów deszczu stają się szczególnie niebezpieczne, więc zawsze powinniśmy wybierać takie, jakie posiadają symbol minimum R11.

Maty antypoślizgowe na schody powinno się mocować do suchych oraz czystych stopni schodów Schody przemysłowe głównie to:

  • schody przemysłowe ewakuacyjne
  • schody antypoślizgowe techniczne stosowane w halach przemysłowych
  • schody przemysłowe spiralne, możemy je w lokalach.
  • schody antypoślizgowe używane do wielkich zbiorników jak np do zejścia do konstrukcji zewnętrznych.

Stopnie antypoślizgowe pokryte są materiałem, który mocowany jest bezpośrednio do stopnia. Możemy zakupić tanie nakładki żeby nasze stopnie antypoślizgowe były bezpieczne. Koszt ich waha się od 15 zł za sztuk. Guma jest lekka oraz błyskawiczna w montażu. Kolejnym nietypowym rozwiązaniem są taśmy lub nakładki. Wszystkie te elementy nadają się do lokalu jednak na zewnątrz nie poradzą sobie. Schody antypoślizgowe zewnętrze winnym być odpowiednio przygotowane warunki atmosferyczne nie sprawiały kłopotów. Schody przemysłowe jak na początku było mówione to przede wszystkim schody metalowe, wyprodukowane według określonych norm i przepisów. Jeżeli potrzebujemy zamówić je do własnej spółki potrzebujemy odnaleźć idealną firmę, która je dla nas stworzy. Schody przemysłowe mogą mieć też stopnie antypoślizgowe, jednak tę opinię powinniśmy zgłosić wcześniej na wstępie projektu, gdyż wartość na pewno będzie inna. Prawidłowo przygotowane schody przemysłowe czy schody antypoślizgowe będą nam służyć wiele lat. Możemy pozwalać sobie na zastosowanie ocynkowanej stali, która jest droższa lecz wytrzymała na warunki zewnętrze.

Tags: